eGospodarka.pl

eGospodarka.plPrawoPrawo konsumenckie › Rzecznik Finansowy 2017: na których ubezpieczycieli najwięcej skarg?

Rzecznik Finansowy 2017: na których ubezpieczycieli najwięcej skarg?

2018-04-27 13:05

Rzecznik Finansowy 2017: na których ubezpieczycieli najwięcej skarg?

Na których ubezpieczycieli najwięcej skarg? © ALDECAstudio - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Od 2016 roku Rzecznik Ubezpieczonych rozszerzył swoją działalność o sprawy związane z sektorem bankowo-kapitałowym, stając się w efekcie Rzecznikiem Finansowym. W minionym roku jedną z jego głównych aktywności pozostawały kwestie ubezpieczeniowe. Na których ubezpieczycieli Polacy skarżyli się najbardziej?

W 2017 r. rzadko skarżyli się klienci Warty …


Statystyki z zeszłego roku wskazują, że największa ilość skarg na ubezpieczenia komunikacyjne (1703) dotyczyła oferty PZU S.A. Tak wysoki wynik to przede wszystkim efekt zasięgu działania tego ubezpieczyciela, którego udział w łącznej składce z tytułu polis komunikacyjnych sięgał 34%. Dla sprawiedliwszego obrazu rynku lepszym rozwiązaniem wydaje się zatem przeliczenie liczby wystosowanych skarg na 1% udziału rynkowego w 2017 r. (mierzonego przypisaną składką brutto).
„Po wykonaniu odpowiednich obliczeń okazuje się, że skargi na PZU S.A. wcale nie były szczególnie częste. Wręcz przeciwnie - lider rynku ubezpieczeń majątkowych odnotował dość niski wynik” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Pomimo to rezultat uzyskany przez PZU S.A. (50 skarg na 1% udziału rynkowego) jest znacznie gorszy od rezultatu towarzystwa, które w zestawieniu wypadło najlepiej. Mowa tu o TUiR WARTA S.A., w przypadku którego na 1% udziału w rynku przypadło jedynie 20 skarg.
„Na drugim końcu rankingu dotyczącego częstotliwości skarg zgłaszanych przez ubezpieczających do Rzecznika Finansowego uplasował się TUZ TUW. Wynik tej instytucji (124 skargi na 1% udziału w rynku), z pewnością trudno określić jako dobry” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Liczba oraz częstość skarg na zakłady ubezpieczeniowe w 2017 r.

124 skargi na 1% udziału w rynku to niezbyt chlubny wynik TUZ TUW.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: