eGospodarka.pl

eGospodarka.plPrawoPrawo konsumenckie › Letnie wyprzedaże online: gdzie najlepsze?

Letnie wyprzedaże online: gdzie najlepsze?

2013-05-30 00:26

Letnie wyprzedaże online: gdzie najlepsze?

Zaczynają się wyprzedaże © fot. mat. prasowe

W zeszłym roku 70% rodzimych konsumentów przynajmniej raz dokonało zakupu online, a co dziesiąty Polak posługuje się tabletem. Grono internetowych zakupoholików stale więc rośnie - zwłaszcza w okresie wyprzedaży, które właśnie nadchodzą. PayPal radzi, kiedy i gdzie szukać najlepszych letnich okazji w Internecie, by upolować zakupowe perełki.

Przeczytaj także: Letnie wyprzedaże w Europie

Dzięki zakupom online nie musimy się już przywiązywać do dat wyprzedaży ogłoszonych przez lokalne sieci, nie musimy nawet szukać w jednym kraju. W internecie wyprzedaże trwają wszędzie przez cały rok, 24h na dobę. Są jednak okresy, kiedy szczególnie warto wypatrywać okazji w niektórych regionach świata. Początek sezonowych obniżek już pod koniec maja w USA i Wielkiej Brytanii.

Memorial Day i Bank Holiday – zakupowe święta w USA i w Wielkiej Brytanii

Memorial Day to dzień wolny od pracy i okazja dla tysięcy sklepów w całych USA, aby skusić konsumentów dużymi przecenami wahającymi się od 30 do 70 %. Warto w tym czasie odwiedzić strony internetowe popularnych, wśród polskich użytkowników PayPal, sklepów takich jak – Saks Fifth Avenue, Bloomingdale’s, J.Crew, Neiman Marcus czy Nine West i sprawdzić czy nie przygotowały one w tym okresie ofert specjalnie adresowanych do klientów z naszego regionu. Już dziś w zakładkach „wyprzedaże” na ich witrynach możemy znaleźć 50 – 60 % procentowe obniżki. Podobne święta są także obchodzone przez Brytyjczyków. Podczas Bank Holiday zamiast do pracy ruszają oni tłumnie do sklepów, które tego dnia obniżają ceny nawet do 80%. Sprytni konsumenci zamiast stać w kolejkach będą szukać ofert online.

Eleganckie buty z Włoch a może modna sukienka z Paryża?

W Europie wyprzedaże startują w czerwcu i trwają do połowy września. Co kupują polscy użytkownicy PayPal w na wyprzedażach europejskich sklepach? We Włoszech eleganckie buty i ubranka dla dzieci. W Wielkiej Brytanii Polacy kupują perfumy, w Hiszpanii wybierają kategorię fitness. W poszukiwaniu mody z najwyższej półki odwiedzają francuskie sklepy online .

Na czym najbardziej oszczędzimy kupując za granicą?

Największe upusty czekają na miłośników elektroniki. Przykładowo na Iphona 5 w Polsce musielibyśmy wydać ok 3500 zł. W USA i w Wielkiej Brytanii prawie o półtora tysiąca mniej czyli ok. 2000 zł. Warto również szukać ubrań w lepszej cenie np. klasyczne jeansy Levi’s 501 kupimy w Stanach Zjednoczonych i Niemczech od 100 zł do 150 zł taniej. Modne okulary Ray Ban Aviator, które w Polsce kosztują ok 500 zł na niemieckich lub angielskich portalach znajdziemy już za ok. 250 – 300 zł.

Co kupujemy za granicą i ile na to wydajemy?

Jak wynika z badań przeprowadzonych pod koniec zeszłego roku, na reprezentatywnej grupie ponad 500 użytkowników serwisu PayPal w Polsce, oprócz elektroniki i dóbr cyfrowych które wybiera 38% spośród nas, najchętniej kupujemy ubrania (11%) oraz perfumy i kosmetyki (7%). Ponad połowa z nas (57%), jeśli decyduje się na zakup ubrań za granicą robi to na terenie UE w dalszej kolejności kierujemy się do sklepów amerykańskich (27%) i azjatyckich (11%). Niemal dwie trzecie z nas kupuje perfumy i kosmetyki w sklepach online na terenie Unii Europejskiej (59%) zaś w Azji i USA odpowiednio 24% i 17%. Około 25% pytanych nie wydaje na zagraniczne zakupy więcej niż 299 zł. Zaraz potem mieści się grupa użytkowników nie wydających więcej niż 100 zł (23%). Na tym tle dosyć wyraźnie rysuje się grupa użytkowników, którzy wydali 900 zł i więcej (22%).

Dlaczego warto kupować online? Bezpieczeństwo i wygoda

Polacy są coraz bardziej świadomi swoich praw, a zgodnie z przepisami UE każdy towar kupiony na terenie Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii może być reklamowany w ciągu dwóch lat od dnia zakupu, nawet jeśli kupiliśmy go na wyprzedaży. Wiele sklepów sieciowych przyjmuje także zwroty w określonym terminie. Warto także skorzystać z bezpiecznych form płatności takich jak np. PayPal, które oferują pełną ochronę kupujących. Dzięki temu nie musimy się już obawiać, że ktoś nas oszuka i kupimy przysłowiową cegłę w paczce. Jeśli coś pójdzie nie tak, a kupowaliśmy przez możemy liczyć na zwrot kosztów towaru wraz z przesyłką.

fot. mat. prasowe

Zaczynają się wyprzedaże

Memorial Day to dzień wolny od pracy i okazja dla tysięcy sklepów w całych USA, aby skusić konsumentów dużymi przecenami wahającymi się od 30 do 70 %.


 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • zyjbezpiecznie.pl

    zyjbezpiecznie.pl / 2013-05-31 21:25:35

    Decydując się na zakupy w Internecie musimy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim, korzystajmy ze sprawdzonego komputera oraz łącza, sprawdźmy czy korzystamy z bezpiecznego połączenia (protokół HTTPS). Jeśli istnieje taka możliwość, sprawdźmy historię sprzedawcy i opinie na jego temat przed dokonaniem zakupu. Więcej o bezpiecznych zakupach w sieci na naszym blogu: http://www.zyjbezpiecznie.pl/oferty-internetowe-jak-sie-nie-dac-oszustom,ciekawostki,61,6,1,pl odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: