Ewidencja instrumentów finansowych
2009-02-23 13:56
Przeczytaj także: Interbrok Investment: oszustwa na kwotę do 500 mln zł
W Rozporządzeniu został określony:-
sposób prowadzenia ewidencji:
- papierów wartościowych będących przedmiotem oferty publicznej,
- papierów wartościowych oraz instrumentów finansowych niebędących papierami wartościowymi, dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym lub wprowadzonych do alternatywnego systemu obrotu
- wzór zawiadomienia, na podstawie którego KNF dokonuje wpisu do ewidencji;
- tryb udostępniania ewidencji, w tym udostępniania jej na stronie internetowej KNF.
w zawiadomieniu przekazywanym KNF. Wpis dokonywany jest w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania przedmiotowego zawiadomienia.
W przypadku papierów wartościowych:
- dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym z zastrzeżeniem warunku, lub
- wprowadzonych do alternatywnego systemu obrotu z zastrzeżeniem warunku
- w zawiadomieniu wskazuje się liczbę papierów wartościowych faktycznie dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym (wprowadzonych do alternatywnego systemu obrotu).
W ewidencji przechowuje się dane oddzielnie dla każdego z emitentów, a w przypadku instrumentów finansowych niebędących papierami wartościowymi – podmiotów ubiegających się o dopuszczenie tych instrumentów do obrotu na ryku regulowanym lub o ich wprowadzenie do alternatywnego systemu obrotu. Ewidencja jest udostępniana do publicznej wiadomości
w siedzibie i na stronie internetowej KNF. W siedzibie KNF dane z ewidencji są udostępniane na pisemny lub ustny wniosek zainteresowanego podmiotu. Przedmiotowy wniosek powinien wskazywać podmiot, którego dane mają podlegać udostępnieniu, oraz formę ich udostępnienia, tj.:
- udostępnienie ewidencji w siedzibie KNF, przy wykorzystaniu sieci informatycznej;
- sporządzenia wydruku z ewidencji, obejmującego wszystkie dane zawarte w ewidencji dotyczące podmiotu wskazanego we wniosku.
Rozporządzenie wchodzi w życie z upływem 14 dni od jego ogłoszenia.
Rekomendacja KNF wiedzie na manowce
Przeczytaj także
Najnowsze w dziale Prawo
-
Farmy wiatrowe i fotowoltaika - co powinien wiedzieć właściciel gruntu przed podpisaniem umowy OZE?
-
Błędy w dokumentacji przetargowej kosztują miliony. Jak skutecznie przygotować inwestycję publiczną?
-
Podział udziałów w spółce. Dlaczego model 50/50 może być pułapką i jak jej uniknąć?
-
Blokada domeny i przeszukanie firmy. Nowe uprawnienia UOKiK






Ceny mieszkań stabilne a zdolność kredytowa rośnie. O ile nie masz dzieci
