eGospodarka.pl

eGospodarka.plPrawoPrawo pracy › Zwolnienie lekarskie a termin powrotu do pracy

Zwolnienie lekarskie a termin powrotu do pracy

2007-11-16 13:03

Czy po zakończeniu zwolnienia lekarskiego pracownik powinien zgłosić się do pracy w następnym dniu, czy zgodnie z grafikiem?

Przeczytaj także: Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim

Pracownik powinien pojawić się zgodnie z grafikiem.

Po zakończeniu zwolnienia lekarskiego pracownik powinien pojawić się w pracy w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem (grafikiem) pracy przypada najbliższy zaplanowany jego dzień pracy. Zgodnie z Kodeksem pracy obowiązkiem pracownika jest świadczenie pracy w czasie wyznaczonym przez pracodawcę. Oczywiście pracodawca może dokonać zmiany harmonogramu pracy i wyznaczyć pracownikowi dzień pracy, przypadający bezpośrednio po zakończeniu zwolnienia lekarskiego. O zmianie grafiku pracodawca powinien jednak uprzedzić pracownika, aby ten wiedział, że ma przyjść do pracy w innym terminie niż pierwotnie zaplanowanym.

Podstawa prawna
  • art. 22 § 1, art. 100 § 2 pkt 1, art. 128 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94).


Portal Kadrowy - odpowiedzi ekspertów prawa pracy. Porady wraz z podstawą prawną otrzymasz na skrzynkę. Dajemy gwarancję profesjonalnej odpowiedzi. W portalu do pobrania m.in. wzory, wskaźniki, kalkulatory, akty prawne.

oprac. : Karol Siergiej / Portal Kadrowy Portal Kadrowy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: