eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrawoPrawo gospodarcze › Tryby udzielania zamówień publicznych - zmiany

Tryby udzielania zamówień publicznych - zmiany

2016-07-05 15:52

Przeczytaj także: Zamówienia publiczne: rażąco niska cena


Negocjacje z ogłoszeniem


Przesłanki stosowania: Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie negocjacji z ogłoszeniem, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
  • w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 89ust.1pkt.1,2,4,5 lub 9 lub zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art.93ust.1pkt.4 z tego względu, że ceny wszystkich ofert przekraczały kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione;
  • wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
  • rozwiązania dostępne na rynku nie mogą zaspokoić, bez ich dostosowania, potrzeb zamawiającego;
  • roboty budowlane, dostawy lub usługi obejmują rozwiązania projektowe lub innowacyjne;
  • zamówienie nie może zostać udzielone bez wcześniejszych negocjacji z uwagi na szczególne okoliczności dotyczące jego charakteru, stopnia złożoności lub uwarunkowań prawnych lub finansowych lub z uwagi na ryzyko związane z robotami budowlanymi, dostawami lub usługami;
  • jeżeli zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny sposób przez odniesienie do określonej normy, europejskiej oceny technicznej, o której mowa w art. 30ust.1pkt. 2 list.c, wspólnej specyfikacji technicznej, o której mowa w art. 30ust.1pkt.2lit.d, lb referencji technicznej.

Treść ogłoszenia o zamówieniu: Zamawiający określa w ogłoszeniu o zamówieniu przedmiot zamówienia w sposób precyzyjny, minimalne wymagania, które muszą spełnić wszystkie oferty, możliwość udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji oraz możliwość podziału negocjacji na etapu oraz ich liczbę.

Odstępstwo od ogłoszenia: Zamawiający może odstąpić od obowiązku ogłoszenia zamówienia, jeżeli w postępowaniu w trybie negocjacji z ogłoszeniem zaprosi wyłącznie wszystkich wykonawców, którzy w przeprowadzonym uprzednio postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego w terminie złożyli oferty, których treść odpowiadała siwz i nie podlegali wykluczeniu.

Zaproszenie do składania ofert: Zamawiający zaprasza do składania ofert wstępnych wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w liczbie zapewniającej konkurencję min. 3 /było 5 przy wartości unijnej/. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, jest większa niż określona w ogłoszeniu, zamawiający zaprasza do składania ofert wstępnych wykonawców wyłonionych na podstawie kryteriów selekcji. Wykonawcę niezaproszonego do składania ofert traktuje się za wykluczonego.

Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu jest mniejsza niż określona w ogłoszeniu o zamówieniu liczba wykonawców, których zamawiający zamierzał zaprosić do składania ofert, ofert wstępnych, dialogu konkurencyjnego albo negocjacji.

Termin składania ofert wstępnych: min. 30 dni od przekazania zaproszenia do składania ofert/ było 10 dni/
Możliwość skrócenia terminu składania ofert wstępnych do 10 dni jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia lub było opublikowane wstępne ogłoszenie informacyjne a wartość zamówienia przekracza progi unijne.

Podział negocjacje na etapy: Zamawiający może podzielić negocjacje na etapy w celu ograniczenia liczby ofert stosując kryteria oceny ofert na warunkach określonych w ogłoszeniu. Nie można zmienić minimalnych wymagań oraz kryteriów oceny ofert określonych w ogłoszeniu.

Zaproszenie do składania ofert: Zamawiający zaprasza wykonawców, z którymi prowadził negocjacje, do składania ofert. Zamawiający wyznacza termin składania ofert, z uwzględnieniem czasu niezbędnego do przygotowania i złożenia oferty, z tym że termin ten nie może być krótszy niż 10 dni od dnia przekazania zaproszenia do składania ofert.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: