eGospodarka.pl

eGospodarka.plPrawoPrawo pracy › Umowa na czas wykonywania określonej pracy

Umowa na czas wykonywania określonej pracy

2009-08-28 14:15


Jednym z najistotniejszych punktów przy zwieraniu umowy na czas wykonywania określonej pracy jest właściwe i dokładne określenie zadań dla których wykonania zawierana jest umowa. Należy wskazać je na tyle precyzyjnie aby można było na tej podstawie określić kiedy dojdzie do rozwiązania umowy.

Należy tez pamiętać, że a ciągu 7 dni od zawarcia umowy o pracę pracodawca powinien poinformować na piśmie pracownika o obowiązujących go warunkach pracy, tj. o dobowej i tygodniowej normie czasu pracy, częstotliwości wypłaty wynagrodzenia za pracę, wymiarze przysługującego urlopu wypoczynkowego, długości okresu wypowiedzenia umowy, układzie zbiorowym pracy, którym pracownik jest objęty, a jeżeli pracodawca nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy - dodatkowo o porze nocnej, miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.

Do pobrania: Umowa na czas wykonywania określonej pracy - wzór

Podstawa prawna:
  • Art. 25 § 1, 29 § 1-3 k.p.

poprzednia  

1 2

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.