eGospodarka.pl

eGospodarka.plPrawoPrawo administracyjne › Co zapewnia karta ISIC?

Co zapewnia karta ISIC?

2019-02-25 00:20

Co zapewnia karta ISIC?

ISIC standard © fot. mat. prasowe

Karta ISIC (International Student Identity Card) to nic innego niż międzynarodowa legitymacja studencka, akceptowana przez 130 państw na świecie. Co gwarantuje? Jakie są jej rodzaje? Kto może z niej korzystać?
Legitymacja ISIC występuje w różnych wariantach, dzięki czemu można dostosować oferowane przez nią korzyści do indywidualnych potrzeb. Jakie opcje są dostępne?

Rodzaje Międzynarodowej Legitymacji Studenckiej:

ISIC – International Student Identity Card / Międzynarodowa Legitymacja Studencka


Karta ISIC to jedyny dokument potwierdzającym status studenta niemal na całym globie. Honorowana jest w kilkudziesięciu tysiącach miejsc, gwarantując swojemu posiadaczowi zniżki sięgające nawet 50%. Pozwala zaoszczędzić na transporcie i zakwaterowaniu. Zapewnia również zniżki w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, jak również w sklepach i punktach usługowych.

Ważność ISIC jest ograniczona do maksymalnie 16 miesięcy, ponieważ wydawana jest edycjami (aktualna edycja to wrzesień - grudzień (01/09/2018 - 31/12/2019). Można ją zakupić bez ubezpieczenia (cena 24 zł), jak i również z różnymi pakietami ubezpieczeniowymi, pokrywającymi m.in. następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia na świecie (KL do 50 000 euro, cena 89 zł) lub też następstwa nieszczęśliwych wypadków na terenie Polski (cena 59 zł).

fot. mat. prasowe

ISIC standard

ISIC To Międzynarodowa Legitymacja Studencka


ISIC – PTSM


ISIC-PTSM to legitymacja partnerska przygotowana wspólnie z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych. Posiadacz ISIC-PTSM otrzymuje rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. ISIC-PTSM poświadcza przynależność do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz Hostelling International, która zapewnia możliwość skorzystania z noclegów w ponad 5000 schronisk młodzieżowych w 78 państwach świata. Oferuje również zniżki 20 - 25% na nocleg w ponad 300 schroniskach młodzieżowych w Polsce. Legitymacja ISIC-PTSM jest ważna 12 miesięcy od momentu wystawienia. Można zakupić legitymację ISIC- PTSM bez ubezpieczenia w cenie 39 zł jak i również z pakietem ubezpieczeniowymi NNW i KL na świecie ( KL do 50 000 EUR) cena 99 zł, ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć.

ISIC 360


ISIC 360 to legitymacja, która wyróżnia się spośród innych oferowanych legitymacji wyższą sumą ubezpieczenia kosztów leczenia na świecie, suma ta wynosi do 80 000 EUR. Upoważnia do korzystania z tych samych zniżek, jakie przysługują standardowej karcie ISIC, ale gwarantuje wyższy pakiet ubezpieczeniowy za granicą. Legitymacja ISIC 360 jest ważna 12 miesięcy od momentu wystawienia. ISIC 360 można zakupić tylko z ubezpieczeniem NNW i KL na świecie (KL do 80 000 EUR) cena 119 zł, ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć.

ITIC – International Teacher Identity Card /Międzynarodowa Legitymacja Nauczycielska


ITIC to rozwiązanie stworzone z myślą o nauczycielach i wykladowacach. Międzynarodowa legitymacja nauczycielska ITIC została wprowadzona w 1984 roku, umożliwiając nauczycielom posługiwanie się jednolitym, obowiązującym na całym świecie dokumentem potwierdzającym ich status. Legitymacja ITIC jest wydawana edycjami i maksymalnie może być ważna do 16 miesięcy (obecna edycja to wrzesień – grudzień 01/09/2018 - 31/12/2019).

IYTC – International Youth Travel Card / Międzynarodowa Turystyczna Karta Młodzieżowa


Legitymaca IYTC została zaaprobowana przez UNESCO jako jednolity dokument dla podróżujących, młodych ludzi w wieku 12 - 31 lat. Legitymacja zapewnia ubezpieczenie w podróży zagranicznej, korzystanie ze zniżek przy zakupie biletów wstępu do muzeów, galerii, ośrodków oświatowych w ponad 130 krajach. Legitymacja IYTC jest ważna 12 miesięcy od momentu wystawienia.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: ISIC, karta ISIC, studenci, studia

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: